Max Torque kirjoitti:
Aika jyrän näköinen, karjapuskurikin huutaa jo nyt pois alta! Tuleeko sisustaa? Entäs sähköt mitäs on kiinni?
Kyllä sisusta olis mielessä, kunhan eka suunnittelen / rakennan tuon lavan.. ajatuksena saada siitä "syvä" ..
sähköinä on rungon mukana tulleet "mallia USA".. ei mitään tietoa. mutta tallissa olis 65t integyn motti, 14,2kg:n blue birdin servo. noparista en osaa vielä sanoa..
qaw kirjoitti:
Katso nyt että leveys on sopiva eikä sitten liian kapea. Ja iskarien kiinnityksen joudut miettimään uusiks. Mutta varmasti ulkoasu tolla kohenee :)
elikkäs tolla kapeammalla akselilla, saisin 25mm / puoli kavennettua peräpäätä.. eli ei tule liian kapea.
taka akseli olis loppu peleissa n.5mm leveämpi /puoli, kuin etu akseli. (noilla paripyörillä)...
Kiitos vielä tuosta linkistä.. nyt tein tilauksen tuolta, akseli + muita palikoita lähtee varmaan parinpäivän sisällä kohti suomea... :)
toivotaan että kerkiää ennen messuja mulle.. pitää pikkusen jyrsiä tuota ns:orkkis akkutelinettä että saan iskarit kiinni rungon sisäpuolelta.
No nyt tuli viimeistään vahvistus siihen että Komodon ja RCChannelin akselit ei ole samoja, näyttää materiaali ainakin kuvassa aika paljon laadukkaammalta tuossa jälkimmäisessä.
Finnish rc crawling series
Scale 2009 #2
Scale 2010 #5
Scale 2011 #4
Scale 2012 #2
Open Scale 2013 #1
joo tää rcchannelin akseli on ilmeisesti jollain pintakäsitelty, ku siinä on "lakkamainen" pinta..
muuten ei ole juurikaan eroa.. nii ja kardaanin tulo-kohdassa on kunnon laakeri, kun taas komodossa on "messinki" holkki.