"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Paska Kaupunni Crawl Cup 3, Performance scale/Pro, Oulu

sam0vice
Nyyppä
Viestit: 36
Liittynyt: La 31.08.2019 19:17

Paska Kaupunni Crawl Cup 3, Performance scale/Pro, Oulu

Viesti Kirjoittaja sam0vice »

Tervetuloa kisaamaan hienoisiin puitteisiin talkootyönä tehdylle OSPA crawling radalle. Luokkina performance scale ja pro. Jos innostaa niin sportsman?
Ensimmäinen toinen vuosi kyseisellä radalla alkaa rennon letkeällä meiningillä WRCCA 2024-2025 säännöillä.
(https://docs.google.com/document/d/1w23 ... g=h.gjdgxs).
Säännöistä autojen rakenteen kohdalla jouston varaa, että myös uusilla tulokkailla on helpompi tulla kisaamaan mukaan. Ei tää oo niin vakavaa.
Kaudessa kisoja on 4, joista 3 parasta tulosta lasketaan loppupisteisiin kauden lopussa. Voittajalle mainetta ja kunniaa!
Kisat on sunnuntaisin ja ratojen teko aloitetaan klo:12. Performace luokka ensin ja pro sen jälkeen.
Teen myös whatsapp ryhmän kiinnostuneille jossa helpompi ilmoittaa jos muutoksia ja kysellä onko ajajia. Laittakaa alas viestiä ja yv jos haluatte mukaan.
Tulkaahan paikalle ja onnea kisaan! :)

Ps. Viimevuosien pistetilastojen ilmoittaminen jäi pitkälti sisäpiiriin. Tänä vuonna koittaa parantaa sitä tähän alle sitten.

Paikka:
Kaakkurin liikuntamaa OSPA-rata, Oulu -jos ei muuta ilmoitettu

Kisapäivämäärät:
2.6 Merihelmi
14.7
1.9
15.9
Liitteet
Roolausmesta.jpeg
Roolausmesta.jpeg (393.14 KiB) Katsottu 4410 kertaa
Viimeksi muokannut sam0vice, Pe 31.05.2024 11:44. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
sam0vice
Nyyppä
Viestit: 36
Liittynyt: La 31.08.2019 19:17

Re: Paska Kaupunni Crawl Cup 3, Performance scale/Pro, Oulu

Viesti Kirjoittaja sam0vice »

2.6 ajetaan Merihelmessä
Chosen4
Juniori
Viestit: 70
Liittynyt: Su 08.04.2018 12:51

Re: Paska Kaupunni Crawl Cup 3, Performance scale/Pro, Oulu

Viesti Kirjoittaja Chosen4 »

Merihelmessä aloitetaan kello 11.00 ratojen teko. Tarkoituksena olisi ajaa 6 radan performance scale kisa ja 4 radan pro kisat, pro:hon on tällä hetkellä tulossa 2 kuskia joten sen osalta voi jäädä pisteet jakamatta.
Vastaa Viestiin