"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

onko olemassa moa akseleit mis motti axelin päällä ?

2.2m -luokat autot tänne. (Ennestään 2.2 Pro)
ripepipe

onko olemassa moa akseleit mis motti axelin päällä ?

Viesti Kirjoittaja ripepipe »

elikäs olisko olemas sellasii moa akseleita missä motin saa akselin päälle ja sais si bta ohjauksen kehiteltyy tai kävis moa akselit mis motti on takapuolella akseia vähän yläviistossa... kuitenki niin että bta ohjaus on mahdollista rakentaa :D

Ps. taka akselilla tietenki motti osoittee eteen ylviistoon :D tai ylös :P koska 4 pyörä ohjaus kuuluu mun auton ominaisuuksii ku toi kisaaminen ei niin kiinnosta
Viimeksi muokannut ripepipe, Ke 05.08.2009 14:16. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
-jormis
Legendaarinen!
Viestit: 666
Liittynyt: Ke 15.10.2008 10:13

Vs: onko olemassa moa akseleit mis motti axelin päällä ?

Viesti Kirjoittaja -jormis »

Onhan niitä olemassa, koska eikös linkkien paikkoja muuttelemalla saa akselia kellotettua   moottoria mihin suuntaan tahansa?!?
ja bta-ohjauksenhan saa vaikka mihin akseliin kun oikein väkertää, esimerkkinä clod buster-akselit, joihin tällä foorumillakin olikos nyt klrp oli rakentanut sellaisen.
Kohta Ei Naura Enää Jeesuskaan | Stop newbie comments! NEWBIE!
ripepipe

Vs: onko olemassa moa akseleit mis motti axelin päällä ?

Viesti Kirjoittaja ripepipe »

juu mutta helposti rakentelemalla mut pystyyks si vaik bullys kääntää hubii tai knuklee sillai ku itte haluaa ? onks siel joku säätö vai tarviiks itte porailla reikiä akselii ja tehä kierteitä niihin et saa ruuvvin pysyyn vai ??
klrp
Legendaarinen!
Viestit: 581
Liittynyt: Ke 25.04.2007 21:56
Paikkakunta: Sipoo

Vs: onko olemassa moa akseleit mis motti axelin päällä ?

Viesti Kirjoittaja klrp »

ripepipe kirjoitti: juu mutta helposti rakentelemalla mut pystyyks si vaik bullys kääntää hubii tai knuklee sillai ku itte haluaa ? onks siel joku säätö vai tarviiks itte porailla reikiä akselii ja tehä kierteitä niihin et saa ruuvvin pysyyn vai ??
Pystyy kääntämään knucklet toisinpäin, ja tekemään vaikka BTA:n (behind the axle), akselin takapuolelle ohjauslinkistön. Siinä on vaan pari ongelmaa, ohjauslinkistö tulee aika alas, eli raapii heti melkein kiviä. Tai sitten jättää knucklet oikeinpäin ja tekee linkistön akselin päälle, niin ne eivät hakkaa edestäpäin kiviin.

Esim. BTA:
http://www.rccrawler.com/forum/showpost ... stcount=25 jatkuu: http://www.rccrawler.com/forum/showpost ... stcount=41
Krapula Cup champ '08
Muna Cup driver '09
Vastaa Viestiin