"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Sparc Drive SA-10 akselit

Crawlerien renkaisiin/vanteisiin liittyvät jutut
teppisch
Legendaarinen!
Viestit: 1013
Liittynyt: Ma 24.08.2020 14:11
Paikkakunta: Pori

Sparc Drive SA-10 akselit

Viesti Kirjoittaja teppisch »

Akseliuutuus innovatiivisella voimansiirrolla. Mahdollistaa mm. paikallaan kääntymisen ilman lisäkanavia

https://www.sparcdrive.com/








Pisepise
Legendaarinen!
Viestit: 2903
Liittynyt: Su 26.12.2010 21:26
Paikkakunta: Kotka

Re: Sparc Drive SA-10 akselit

Viesti Kirjoittaja Pisepise »

Katselin tuon cape crawlers kaverin haastattelun akseleista… veikkaan tähdenlentoa tuosta. Yhden miehen firma joka on patentoinnut ratkaisunsa ja haaveilee että ehkä tälläinen tulisi oikeisiin vehkeisiin myös.

Niin kuin sanoi että nämä akselit on enemmän performance ajelioille kuin scale harrastajille. Onhan tuossa vielä hyötyä että akselilla on painoa enemmän.

On hienoa että kehitetään uusia juttuja, mutta veikkaan ettei tule ottamaan tuulta alle koska tuollaisia ei oikoin 1:1 maailmassa juuri ole esikuvina. Jos olisi niin asia voisi olla toinen… Saa nähdä, helppo olla pessimisti asioille mistä itse ei innostu. 😁
Vastaa Viestiin