Sivu 1/1

Axial scx-10 black powder truck brushless

Lähetetty: Su 30.01.2011 13:59
Kirjoittaja Castrol
Tuollainen tuli rakennettua ei ihan top truck ainesta mutta ei paljon puutu ;D Pikkusen liian scale vielä mutta saa luvan olla. Safarointikyky yllätti ja myöskin kuinka hyvin speedpassionin d-master nopari pelaa crawlatessa pienellä kaasulla. Todella vähän glitsiä ja tuntuu vastaavan ihan hyvin kaasuunkin. Drag brake on vähintäänkin riittävä lisättynä maksimalliseen jarruun jolla keula tai perä nousee ilmaan täydestä laukasta pysäyttäessä.
Vanteiksi tuli axialin vakio bedlockit noin 200gr painoilla per vanne , ja renkaiksi mitkäs muutkaan kun BOGGERIT! Tuossa ulkona testatessa tuli todettua että ainakin lumella ja jäätyneessä hiekassa boggeri toimii kuin ajatus. Kallioajelut saa jäädä kevääseen olosuhteista johtuen.

Lyhkäisyydessään:

Kori:Täältäkin tuttu muokattu honcho
Moottorina:3700kv kone
nopari:sp d-master
Runko:vakio axial scx-10

Parit kuvatukset tähän vielä jatkoksi jos jotain ne kiinnostaa.

Kuva

Kuva

Kuva

Kuva
Kuva

Re: Axial sxc-10 black powder truck brushless

Lähetetty: Su 30.01.2011 16:42
Kirjoittaja pate
saisko yhen kuvan suoraan ylhäältä päin varsinkin takaa?

ja sori ot

Re: Axial sxc-10 black powder truck brushless

Lähetetty: La 05.02.2011 23:32
Kirjoittaja tr4
mistä oot ostanu noi työvalot katolle?
vai ootko ite tehny?... vois ittekki haluta tollaset   :)

Re: Axial sxc-10 black powder truck brushless

Lähetetty: Su 06.02.2011 00:04
Kirjoittaja Castrol
Tuli kopan mukana joten ei mitään hajua mistä ovat lähtösin alunperin. Tosin honcho kitissä on jotain ton näkösiä....vai oliko se joku muu.

Re: Axial sxc-10 black powder truck brushless

Lähetetty: Su 06.02.2011 09:27
Kirjoittaja sjos
Kit:n mukana tulleilta näyttäsvät.
Aika kattavasti tulee valoja mukana, siis honcho kitissä.

Re: Axial sxc-10 black powder truck brushless

Lähetetty: La 12.02.2011 11:38
Kirjoittaja kaistapää
noita valoja saa axialilta tilattua sarjana,olikohan jotain 15€ puu.itse pari sarjaa tilasin,saa kasattua monenlaisia valoja.

Re: Axial sxc-10 black powder truck brushless

Lähetetty: La 12.02.2011 14:55
Kirjoittaja Castrol
Piti tätäkin käydä kokeilemassa HPI:n geolandereilla 2´2 koossa komeesti menee lumen päällä mutta pitää tähänkin hommata selkeesti beckki kun menee tuosta noparista sisäinen beckki polvilleen. Tai sitten oli tuo lipo-cutti vähän isolla ja kun oli vielä nimh-akku niin jännite putoaa aika roimasti rasituksessa kun renkuloi ohjauksella hangessa. Tosin saattoi tuo akkukin olla vähän tyhjä kun seissyt tuolla tyhjänpanttina tovin jos toisenkin.

Parit kuvat 2´2 silla:

Kuva

Kuva

Kuva

Kuva