Sivu 1/1
Hobbyfactory
Lähetetty: Ti 14.09.2010 18:52
Kirjoittaja kenne
RC10.FI:stä lainattu uutinen.
Hobbyfactory kirjoitti:
Hobbylinnan ja Racing Factoryn liiketoiminnat yhdistyvät pääkaupunkiseudulla, ja tästä syntyy uusi yritys nimeltään Hobbyfactory Oy. Hobbyfactory tulee toimimaan Hobbylinnan nykyisissä tiloissa Kauppakeskus Galleriassa. Hobbyfactory avataan lokakuun alussa.
HF:stä tulee itsenäinen yritys, jossa myydään Hobbylinnan ja Racing Factoryn maahantuomia tuotteita. Tämän lisäksi HF harjoittaa omaa maahantuontia paikallisen kysynnän mukaan.
Yhdistymisellä pyritään saamaan molempien liikkeiden parhaat puolet esille ja luomaan uusi täyden palvelun RC-kauppa. Liikkeessä työskentelevät tutut kaverit, Kari ja Artsi.
Syysterveisin,
Kari, Artsi, Mikko, Mikael
Hobbyfactory
Re: Hobbyfactory
Lähetetty: Ti 14.09.2010 19:03
Kirjoittaja 0lli
Tuohan kuulostaa hyvältä! Jatkossa saa sitten tehtyä ostokset samasta paikasta ja Gallerian parkkitilatkin on paremmat. Toivottavasti tuo parhaiden puolien yhdistäminen tarkoittaa myös offipuolen kamojen parempaa saatavuutta yhdestä paikasta.
Re: Hobbyfactory
Lähetetty: Ti 14.09.2010 19:21
Kirjoittaja kenne
Parkkitilasta en osaa sanoa kun RFään ei montaa askelta tarvinnu otta vaikka meni kuorkilla.
Nyt ei pääse kuin pikkuautolla.
Mietityttää tuo paikkavalinta.
Eikö RF:än tila olisi ollut suurempi ja enemmän näkyvyyttä mahdollisille uusille asiakkaille.
Pomppulinnaan kun ei löydä uusi asiakas vaikka olis osoitelappu ja navi kädessä.
Re: Hobbyfactory
Lähetetty: Ti 14.09.2010 20:27
Kirjoittaja 0lli
No joo, eipä tuota meinannut itsekään löytää ensimmäisellä käynnillä. Piti suunnilleen kiertää koko kauppakeskus ulkokautta ympäri ennen kuin näin jossain yläkerran ikkunassa liikkeen tarrat.
Uusille asiakkaille tiedoksi: Aja Gallerian parkkitalon toiseen kerrokseen (sisään ja kaksi ramppia ylöspäin). Hobbylinnaan vievä kävelysilta on heti kakkoseen tulevan rampin edessä ja aina kun olen itse tuolla käynyt, niin siinä on ollut vapaita parkkipaikkoja melkein oven edessä. Sitten vaan siltaa pitkin parkkitalosta Gallerian puolelle ja Hobbylinna on ulko-oven jälkeen heti vasemmalla puolella.
RF:llä on kyllä enemmän huomiota herättävä näyteikkuna ja tuo Galleria on muutekin vähän epämääräinen paikka, mutta ainakin itse pääsen paremmin Leppävaaraan kuin Pitäjänmäkeen. Periaatteessa ihan sama, kummassa paikassa ovat. Toivotetaan yhdistymiselle onnea ja pitää mennä käväisemään, kun saavat homman pyörimään (tai vaikka aikaisemminkin, jos jommassa kummassa paikassa sattuu olemaan hyviä muutto/remontti/uudelleenorganisointitarjouksia :) ).
Re: Hobbyfactory
Lähetetty: Ke 15.09.2010 11:44
Kirjoittaja Henkka
Ja molemmilta liikkeiltä jää ilmeisesti vielä nuo "toimivammat" putiikit pystyyn eli RF:ltä Vähäkyrö ja Linnalta Turkkunen?
Re: Hobbyfactory
Lähetetty: Pe 08.10.2010 10:21
Kirjoittaja kenne
Henkka S. kirjoitti:
Ja molemmilta liikkeiltä jää ilmeisesti vielä nuo "toimivammat" putiikit pystyyn eli RF:ltä Vähäkyrö ja Linnalta Turkkunen?
Niin ymmärsin tiedotteen mukaan:
"Helsingin liikkeet RF ja HL yhdistyvät........ HF myy sekä Hobbylinnan että Racingfactoryn maahantuomia tuotteita".
Eli Turku ja Vähäkyrö jatkavat ominaan niinkuin ennenkin.
BTW.
Pitäjänmäen Racingfactoryn tila on tyhjä ja Hobbyfactoryn toiminta Gallerian tilossa alkanut 3.10.2010
Artsin (RF) ja Karin (HL) vanhat matkapuhelin numerot voimassa toistaiseksi.
Re: Hobbyfactory
Lähetetty: Pe 18.03.2011 23:00
Kirjoittaja Pasi
Onkos kellään hajua hobbyfactoryn s-posti osoitteeesta??? En ainakaan nettisivuilta löytänyt. Va i eikö ole ollenkaan s-postia :/
Re: Hobbyfactory
Lähetetty: Pe 18.03.2011 23:31
Kirjoittaja sjos
[quote="huhtip"]
Onkos kellään hajua hobbyfactoryn s-posti osoitteeesta??? En ainakaan nettisivuilta löytänyt. Va i eikö ole ollenkaan s-postia :/
[/quote]
[email protected]
[email protected].
Re: Hobbyfactory
Lähetetty: La 19.03.2011 10:46
Kirjoittaja Pasi
tänks ;D