Sivu 1/1

Hyviä scale-iskareita?

Lähetetty: Su 12.07.2009 13:21
Kirjoittaja Tomy
Kaipaan apua hyvien scale-iskareiden löytämiseksi.

Ensiksi ajattelin käyttää Bullyn mukana tulleita iskareita. Ne ovat vaan turhan pitkät ja jouset liian jäykät. Muuten ovat kyllä mukavan kapeat. Hiukan olen kysellyt ja näyttäisi siltä, että RC4WD muukin iskarituotanto on laadultaan heikkoa. Vai löytyisikö heidän valikoimastaan joku hyväksi todettu iskari?

Toisena vaihtoehtona kaavailin jo Hot Racingin ilmavaimennettuja iskareita. Niistä olikin jo hiukan juttua tuolla Kennen scale-ketjussa. Niitäkään ei siellä kehuttu.

Kolmantena tuumailin voisiko käyttää jonkun mini-crossin iskareita, esimerkiksi Asson tai Losin 1/18 autoihin tarkoitettuja. Onko kenelläkään kokemusta näistä?

Sopiva silmäväli olisi 80mm ja mahdollisimman sirot saisivat olla.

Vinkeistä ja suosituksista kiitollinen!

Vs: Hyviä scale-iskareita?

Lähetetty: Su 12.07.2009 13:31
Kirjoittaja joska
mulla on nämä http://www.shop.rpphobby.com/product.sc ... ductId=982
käytän noita ilman jousia tai mulla on ne jouset siel säiliön sisällä.iskarit ei vuoda tai en oo ainakaan koskaan huomanu et ois vuotanut

Vs: Hyviä scale-iskareita?

Lähetetty: Su 12.07.2009 17:42
Kirjoittaja qaw
Miten olis Axialin scale-iskarit, vaikkapa alumiinisina: http://www.axialracing.com/ftp/ax10opti ... hocks.html