Sivu 1/1

Hylkiö Uaz

Lähetetty: Ti 30.06.2015 22:21
Kirjoittaja SimoK
Tarinoin jo tuosta Ax10:Sta, mutta tämä on se syy miksi hommasin se ax:n osiksi. Scale on hieno laji. Ja 1:10 sopii nakkisormille paremmin, kuin pienet pienoismallit. Kuten kuvista näkee on esikuva olemassa. Tosin veikkaan, että korin väritys on ainut mikä jää yhteiseksi. Sillä renkaat ainakin tulee olemaan isommat. Jonkin sortin runko on valmiina. Loppu onkin sitten pienen budjetin hankintaa. Akseleita nyt pari iltaa katsellut pitkin internetin ihmeellistä maailmaa. Samoin voimalinjaa ja alustavasti konetta yms. Tämä on lattialla makaavan selkävammaisen terapia projekti silloin, kun ei vain pysty lähtemään. Eli tämä saattaa kestää. Tai valmistua kahdessa viikossa.


Kuva

Re: Hylkiö Uaz

Lähetetty: Ke 01.07.2015 13:43
Kirjoittaja Smuli
Hienoa saada muitakin projekteja näistä koreista.

Tuossa oma projekti kyseisestä korista, saa vähän osviittaa renkaiden koosta yms.

http://www.rc-offi.net/smf/https://www. ... ic.php?t=9

Kaiholla muistelen omaa 1:1 uaz projektia taas :D

Re: Hylkiö Uaz

Lähetetty: Ke 01.07.2015 14:02
Kirjoittaja SimoK
Itseasiassa tuota sinun Uazista lueskelin ennen kuin tuon korin tilasin Unkarista. Lehtijousia haikailin, mutta taitaa jäädä haaveeksi. Tai sitten tarvitaan uusi runkokin kohta   ;D Mietin jo hetken josko olisi tehnyt avona ihan tuon. Ja sinne orkkis henkiset kaaret ja rätin, mutta maltoin pitää silpomisvälineet poissa käsistä.

Re: Hylkiö Uaz

Lähetetty: To 02.07.2015 19:33
Kirjoittaja halme
Hieno mattavihreä. Maalasitko sisäpuolelle mitään väriä?

Lisää kuvia kehiin vaan! Näitä on ilo lukea. ;D

Re: Hylkiö Uaz

Lähetetty: To 02.07.2015 23:08
Kirjoittaja SimoK
Kyllä ainakin osin on tarkoitus sisäpuoleltakin maalata. Tai sitten kuten Artun kanssa puhuttiin, että paikkamaalataan pensselillä kuten esikuvaansakkin. Tosin tuo motipin camo maali tuntuu irtopala kokeiluissa olevan yllättävän jämäkästi pysyvää. :D


Juuri tässä taputtelen lompakolla otsaa etten ostaa pämäytä Gmaden Sawbackia alustaksi tähän. Olisi lehtijouset valmiina. Melkolailla lähelle akselivälikin ja kaikki.